Τα μέλη μας

Διευθυντής Ινστιτούτου Αστροφυσικής

Χαρμανδάρης Βασίλης
Συνεργαζόμενο Μέλος ΔΕΠ
vassilis@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4216

Ερευνητές

Kalas Paul
Συνεργαζόμενος Ερευνητής
kalas@berkeley.edu     
Ramaprakash Anamparambu
Συνεργαζόμενος Ερευνητής
anr@iucaa.in     
Reig Pablo
Διευθυντής Ερευνών
preig@ia.forth.gr      (+30) 2810-394248
Ζέζας Ανδρέας
Συνεργαζόμενο Μέλος ΔΕΠ
azezas@ia.forth.gr      (+30) 2810-394212
Κυλάφης Νίκος
Συνεργαζόμενο Μέλος ΔΕΠ
kylafis@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4215
Παπαδάκης Ιωσήφ
Συνεργαζόμενο Μέλος ΔΕΠ
jhep@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4213
Παπαμαστοράκης Ιωάννης
Συνεργαζόμενο Μέλος ΔΕΠ
papamast@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4311
Παυλίδου Βασιλική
Συνεργαζόμενο Μέλος ΔΕΠ
pavlidou@ia.forth.gr      (+30) 2810-394211
Ρηγοπούλου Δήμητρα
Συνεργαζόμενος Ερευνητής
Dimitra.Rigopoulou@physics.ox.ac.uk     
Τάσσης Κωνσταντίνος
Συνεργαζόμενο Μέλος ΔΕΠ
tassis@ia.forth.gr      (+30) 2810-394219

Μεταδιδακτορικοί Ερευνητές

Μαραβέλιας Γρηγόρης
Ομάδα : Ζέζας
gmaravel@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4252
Blinov Dmitry
Ομάδα : Παυλίδου
blinov@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4245
Bonfini Paolo
Ομάδα : Χαρμανδάρης
paolo@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4238
Del Sordo Fabio
Ομάδα : -
fabiods@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4251
Kiehlmann Sebastian
Ομάδα : Τάσσης
skiehl@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4243
Pelgrims Vincent
Ομάδα : Τάσσης
pelgrims@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4234
Βερνάρδος Γεώργιος
Ομάδα : -
gvernard@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4251
Λεωνιδάκη Ιωάννα
Ομάδα : Ζέζας
ioanna@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4246
Ντορμούση Ευαγγελία
Ομάδα : Τάσσης
entorm@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4246

Τεχνικό Προσωπικό

Καπετανάκης Γιάννης
Διαχειριστής ΗΥ & Δικτύων
gk@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4161
Κουγεντάκης Τάσος
Χειριστής Τηλεσκοπίου / Ηλεκτρονικός
tasosk@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4238
Παλαιολόγου Ευθύμιος
Επιστημονικός Υπεύθυνος Τηλεσκοπίου
palaiolo@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4237
Πατεράκης Γιώργος
Τεχνικός Επιστημονικών Οργάνων
gpat@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4238
Στειακάκη Άννα
Τεχνική Υποστήριξη
annas@ia.forth.gr      (+30) 2810 39-4228